Chachaři.cz, Stránky Fans FC Baníku Ostrava.

MS- den první

Namísto snahy o pojištění výsledku ale do druhé půle nastoupila reprezentace spolkové republiky jako vyměněná. Pohyb jakoby brali lekce u Lukáše Zelenky a dovolili soupeři srovnat hru. Paradoxně to však byli ovšem opět oni, komu se povedlo skórovat. To je nabudilo a začli konečně předvádět něco na způsob fotbalu i v druhé půli. Paradox druhý – v době největšího náporu inkasovali na 2:3. Celkově jsme však viděli vcelku ospalý zápas, ve kterém nebylo ani na chvíli pochyb o vítězi! Němci si výsledek v pohodě zkontrolovali a sympatické bylo, že i ve chvílích, kdy jim, v uvozovkách, teklo do bot, ani na okamžik nezapochybovali! Ani na chvíli na nich nebyla patrná nervozita. Naopak zklamali mě jednotvárností svých šancí a skutečně mizernou hrou obrany. Za vyzdvihnutí stojí krom střelce Kloseho hlavně levý bek Lahm a dva nádherné góly na 1:0 a 4:2. Kostarika to je zklamání obrovské a hledat pozitiva by zabralo víc času, než kolik zbývá do druhého dnešního zápasu. Zoufalá obrana bez sebemenšího nápadu a pokusu něco vymyslet. Góly s trochou nadsázky obstaral spíš než um hráčů, moment překvapení - jakési zděšení německých obránců, že se ta neškodná banda taky vydala přes půlku! Buď jak buď střelci Wanchopovi nelze upřít schopnost dát gól ze situace „sám na brankáře“. Co by za to naši ligoví útočníci dali! Německo 7/10 Kostarika 2/10 Zápas 6/10 Pokud dojmy z prvního zápasu byly řekněme rozpačité, o pocitech z utkání Polska proti Ekvádoru nejde příliš hovořit bez nebezpečí akutního znechucení. Slibný začátek našich severních sousedů, kdy se tlačili do útoku, vystřídala naprostá bezradnost, která nakonec trvala 84. minut! V téže minutě mimochodem přišla první střela Polska na bránu! Zpětně soudím, že pro diváka u televize by bylo nejlíp , kdyby Ekvádor dal druhý gól už někdy po čtvrthodině, protože od stavu 0:2 do konce byl jediný úsek hry na který se dalo s přimhouřenýma očima koukat. Kdybych měl zkusit vůbec něco z toho zápasu vyzdvihnout, tak snad jen údiv nad tím, jak hráči Ekvádoru dokáží rychle přejít z chůze do běhu a asi bych ocenil, jak dlouho si jsou schopni nekonstruktivně přihrávat na dva metry. Oboje byly jediné devízy, které celý zápas ukazovali. Na rychlé brejky šlo jen vzpomínat. Jakmile hráči tohoto týmu získali míč, okamžitě se zastavili a začli si přihrávat tak dlouho, dokud to nezkazili. Poláci mohou jen na vlastní neschoponost lát, že nebyli schopni tohoto slaboučkého soupeře porazit! V tomto ohledu byli ale nepřekonatelní. Tolik upachtěnosti, tolik nepohyblivosti a tak moc prováhaných okamžiků na střelu se snad ani v gambrinusce nevidí! Zrůdnost toho výkonu nelze omluvit ani prokaučováním trenéra Janase, ani poněkud špatným rozhodčím! Polsko 2/10 Ekvádor 3/10 Zápas 2/10
Publikováno: 13.06.2006