Chachaři.cz, Stránky Fans FC Baníku Ostrava.

Legia Warszawa - GKS Katowice 0:1 , přípravný zápas

Dnes sehrála GieKSa přípravný zápas s velmi kvalitním a atraktivním soupeřem, a to s Legii Warszawa (Legia je aktuálně 2.tým polské Ekstraklasy se ztrátou 10 bodů na vedoucí Wislu Krakow).
Utkání bylo sehráno od 17:00 na stadionu na ulici Lazienkowske ve Warszawe.
Pro Legii byl tento zápas generálkou před víkendovým startem 1.polské ligy, GieKSe začne jarní část ligy až za 3 týdny, takže ještě sehraje dva přípravné zápasy.
Na utkání byl přítomen i trenér polské reprezentace Leo Benhaker a výkon GieKSy ohodnotil jako výborný.
Na zápase bylo přítomno asi 100 diváků, z GieKSy nikdo (v Polsku fanoušci neberou přípravné zápasy na velkou váhu).
Utkání začalo okamžitým náporem GieKSy a v už v 7.minutě se měnilo skóre, když po velké chybě gólmana Wojciecha Skaby skóroval za GieKSu Bartosz Iwan.
Ve 20. minutě málem z přímého kopu vyrovna Jakub Wawrzyniak, ale jeho pokus byl naštěstí zablokován obranou.
Ve 25. minutě mohla být GieKSa ve dvojnásobném vedení, když se po přihrávce Huberta Jaromina dostal do zakončení Bartosz Iwan, ale gólman Skaba střelu vyrazil přímo před dobíhajícího Krzysztofa Kaliciaka, ale ten v jasné šanci selhal.
O chvíli později vystřelil domácí Warzyniak ze 30 metrů, ale Jacek Gorczyca střelu zneškodnil.
Do druhého poločasu nastoupila GieKSa s jednou změnou, a to když se vystřídali gólmani, za Gorczycu se do brány postavil Maciej Budka.
Po pěti minutách se po přihrávce Jaromina dostal do šance Iwan, ocitl se sám před vybíhajícím gólmanem a podařilo se mu ho přelobovat, ale míč bohužel skončil jen na pravé tyči.
V 57. minutě se ocitl v šanci Lukasz Wijas, který si míč potáhnul až před branku, jeho střelu ale obránce zblokoval na rohový kop.
V 61. minutě se do ojedinělé šance dostala Legia, Marcin Smolinski vystřelil z 25 metrů, ale jeho střela skončila vysoko nad.
O chvíli později GieKSa dvojnásobně střídala, když hřiště opustili Grzegorz Gorki s Krzysztofem Kaliciakem a nahradili je Sebastian Gielza s Damianem Sadowskim.
Poté se už týmy do žádným gólových šancí nedostaly, hrálo se většinou ve středu hřiště a tak se už stav nezměnil a GieKSa vyhrála 1:0.
V dnešním utkání GieKSa předvedla nejlepší výkon z doposud odehraných přípravných zápasů, tak doufejme, že jim to vydrží.

Sestavy:

Legia Warszawa: Wojciech Skaba - Mario Booysen, Błażej Augustyn, Maciej Korzym, Aleksandar Vuković, Piotr Bronowicki, Jakub Wawrzyniak, Marcin Smoliński, Maciej Rybus, Adam Frączczak, Ariel Borysiuk.

GKS Katowice: Jacek Gorczyca - Damian Mielnik, Krzysztof Markowski, Szymon Kapias, Marcin Krysiński, Grzegorz Górski, Łukasz Wijas, Tomasz Prasnal, Hubert Jaromin, Bartosz Iwan, Krzysztof Kaliciak.

GKS Katowice - GKS Tychy 2:3

Další přípravný zápas GieKSa odehraje v sobotu proti Przeboji Wolbrom (aktuálně vedoucí tým 3.ligy).

Publikováno: 19.02.2008