Fans shop
trička, šály, nálepky..  
Kalendář chachara
PoÚtStČtSoNe
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
YOUTUBE CHACHAŘI

 Baník zápas
Č. Budějovice - Baník 2:2 "Na jihu Čech v retro stylu"
L · · Tisknout

Několik měsíců před tímto zápasem padá návrh, že bychom mohli oprášit trošku historii a mohli bychom vyhlásit retro výjezd, logicky padla volba na zápas v Budějovicích, sektor hostí dostatečně velký a kvalitní, soupeř, který před sezónou měl postupové ambice a stejně jako náš Baník má ligovou historii, navíc cesta daleká a boj o další důležité body v návratu mezi elitu. Opět některým z nás udělala čáru přes rozpočet termínová listina, kdy se tento výjezd měl uskutečnit uprostřed týdne a to ve středu 19.4., ovšem televize opět ukázala, že se fotbal hraje pro všechno, jenom ne pro fanoušky, takže i dost pozdě zařadili tento zápas do svého programu (je zhovadilost dávat v TV druhou ligu, ovšem demence je ji dávat uprostřed týdne) a to ve čtvrtek 20.4. od 17 hodin. Ovšem ani tato skutečnost nám nezabránila postupně začít propagovat výjezd v oblečení z doby minulé. Propagace se rozjížděla pomalu, ale postupem času nabrala na obrátkách a nakonec se to změnilo v docela solidní masáž, ale i přesto panovaly v hlavách organizátorů obavy, jaký bude poměr retro a neretro fanoušků v sektoru. Pochybnosti se ukázaly býti liché hned na nádraží, kde se zjevila skupina Chacharů a Chacharek komplet v retro, což byl nádherný kontrast s lidmi, kteří spěchali do práce či do školy, jejich pohledy stály opravdu za to. Celkově pohled pro bohy. Cesta vlakem se pak nesla ve znamení retro zábavy, někteří dokonce popíjeli i retro chlast, poslouchala se retro muzika, prostě parádní zábava, díky tomu cesta ubíhala velmi rychle.

 

retro hlavak

 

Při přestupu v Praze mají Chachaři první problém, to když četníci nemají pochopení pro náš retro styl a berou tři z nás za nasazené kukly. Dostávají tak opožděnou velikonoční nadílku v podobě pokuty za litr pro každého. Před hlavním nádražím dochází ke komické situaci, kdy místní bezdomovci a milovníci krabicového vína ucítili konkurenci a bojáclivě se tiskli k lavičkám a svým krabicovým jízdenkám do ráje, ale naštěstí k žádné konfrontaci nedochází. Po vyfocení celé skupiny se pokračuje v cestě a po asi hodině a půl se dopravujeme do cílového města. Hned po výstupu se nás ujímají místní ozbrojené složky a snaží se nás odvést ke stadionu, celkově to působí dost komicky, protože partička ve starých hadrech vypadá opravdu nebezpečně natolik, aby měla doprovod tolika aut a všemožných uniforem, chybělo snad jen vodní dělo a armáda, ovšem kdo moc chtěl, tak si cestu z kordonu ven našel. Těsně před cílovou rovinkou ke stadionu policajti berou prakticky bezdůvodně jednoho z nás, tak jsme vyhlásili stávku a nehnuli jsme se ani na krok i když nám bylo vyhrožováno donucovacími prostředky, domluveno bylo, že se pohneme hned, jakmile propustí drženého Chachara, což asi po 40 minutách nastalo, tak jsme tuhle kočičárnu rozpustili a šli ke stadionu. Na stadionu se nás schází 352, z toho 9 GKS a navíc jeden Chachar zůstal z praktických důvodů za plotem (velký respekt mu), počet tedy i přes velmi nepříznivý termín velmi dobrý a opět jsme ukázali, že naše láska ke klubu nemá hranice. 

 

retro sektor

 

Retro akce pokračovala samozřejmě i na stadionu samotném, když byly vyvěšeny retro vlajky a hlavně drtivá část sektoru ukázala, že jim není lhostejná naše prezentace, a tak každý měl na sobě něco retro a tento mix pak udělal opravdu velmi hezký efekt. Lidová tvořivost se ukázala v plné parádě, vedle sebe stáli lidé ve starých parukách, montérkách, džínových kompletech, "old school" pláštích, celkově to vypadalo opravdu působivě a celá tahle retro akce se dá hodnotit jedině pozitivně. Po celý první poločas se náš doping zaměřil na staré pokřiky a chorály, které v současnosti nemají již své místo v našem repertoáru, takže zejména mladší ročníky měly ze začátku problém, ovšem postupně se to zvedlo a retro doping měl velmi dobrou úroveň. Druhý poločas byl již zkombinován a tak se střídaly nové písničky s retro songy. Byla odpálena i pyrotechnika, která v kombinaci s retro oblečením, vlajkami, kuklami a vším možným vypadala opravdu dobře. Bohužel se objevil opět jedinec, který hodil jeden kus zbytečně na hřiště (kousni se do jazyka). Po celém sektoru byly ještě rozdány repliky starých modrobílých šál, což dalo rovněž hezký efekt. 

 

retro pyro

 

Na stadion si celkově našlo cestu necelých 1300 diváků, z toho asi 15 aktivních domácích, kteří se ve svém sektoru bavili po svém, k nám však samozřejmě slyšet být nemohli. Holt v Budějovicích vládne hokej.

Zápas skončil 2:2, když Baník neuhájil nadějný dvoubrankový náskok z prvního poločasu a výkon ve druhém byl opravdu k zamyšlení, s takovou hrou postup ještě zaručen není. 

Odchod ze stadionu byl opět v kontrastu s tím, co jsme zažili při cestě na stadion, takže tentokrát naprostá volnost, i vlakoví si mohli jít nakoupit na cestu domů, podívat se po krásách města a také pobavit místní obyvatelstvo svým retro zjevem, někteří se dokonce ani úsměv na rtech nesnažili zakrýt a také v konečném důsledku tyhle všechny manévry před zápasem byly naprosto k ničemu.

 

retro kukly

 

Upozornění i pro ostatní tábory, které se budou chystat do Budějovic. Prakticky po celý den se po městě pohybovala skupinka, která vypadala jako radikální část fanoušků, měli fanouškovské oblečení i vystupování. Nejednalo se ovšem o fanoušky Budějovic, ale o známé provokatéry z řad kriminální policie, která tímto způsobem provokuje a pak při případné potyčce zatýká. Nenechte se tímto svinstvem vyprovokovat a nachytat, skočíte těm šaškům do pasti a budete mít zbytečné problémy!

 

Ještě je třeba zmínit rukou zákona nerušený střet jihočeských zlobivců s Chuligany z Bazalů po osmi bojovnících na každé straně, kdy výhra putuje na konto Chacharů, takže gratulace CHzB! 

 

Cesta zpátky se již nese ve znamení klidu a pohody a každý se baví po svém. Pozn.: Nedají se na Googlu zjistit statistiky kolik lidí v Budějovicích včera zadalo do vyhledávače "móda v Ostravě 2017"?

 

Závěrem je třeba poděkovat všem fanouškům, kteří opět ukázali, že jim není lhostejný ani Baník, ani naše prezentace na tribunách a podpořili svou aktivní účastí tuhle speciální akci, která se koná jednou za dekádu. Bylo to super, hlavně díky vám a vaší skvělé iniciativě. Také si zaslouží pochvalu všichni, kteří zůstali stávkovat a počkali na zadrženého Chachara - skvělá ukázka soudržnosti. Díky všem!

 

PS: Již zítra se sejdeme opět v kotli, Baník se od 17 hodin střetne s Táborskem. KING BANÍK!

 

sepsal: Matus

Příští zápas
za


FC Baník Ostrava
FC Baník Ostrava
vs. AC Sparta Praha
AC Sparta Praha

17.01.2021, 18:30 (Ne)
BANÍK BANÍKU
Tabulka
1. SK Slavia Praha 14 39:5 38
2. FK Jablonec 15 31:15 32
3. AC Sparta Praha 13 29:18 28
4. 1. FC Slovácko 14 25:15 24
5. FC Slovan Liberec 14 21:16 22
6. SK Sigma Olomouc 15 21:18 22
7. FK Pardubice 14 15:15 22
8. FC Baník Ostrava 12 18:10 21
9. FC Viktoria Plzeň 14 28:21 20
10. MFK Karviná 15 14:20 20
11. FC FASTAV Zlín 14 15:17 17
12. FK Teplice 15 16:33 16
13. Bohemians Praha 14 17:19 15
14. Č. Budějovice 13 17:22 15
15. FK Ml. Boleslav 15 17:29 10
16. Zbrojovka Brno 15 13:28 10
17. 1. FK Příbram 13 10:28 9
18. Slezský FC Opava 13 10:27 7
                  


Follow chachari_cz on Twitter

 

Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Nechte si poslat nové.
Právě online
Hostů: 2

Uživatelé
° Nejnovější: mattbrown
° Nových tento měsíc: 0
° Nových minulý měsíc: 2
° Celkem: 1,795
Vyhledávání
v článcích
v novinkách
ve fóru
v odkazech
v členech
 
Majitel webového serveru upozorňuje, že za veškerý psaný a jiný obsah nezodpovídá on, nýbrž přímý autor. Od jakéhokoliv názoru se distancuje, a rozhodně se s ním neztotožňuje, pouze zprostředkovává prostor pro vyjádření názoru fanoušků Baníku Ostrava na internetu. Stránka na které se právě nacházíte obsahuje materiál, který někteří lidé mohou považovat za kontroverzní. Provozovatelé těchto stránek nejsou dle právní úpravy zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti a o změně některých zákonů (zákon o některých službách informační společnosti) a zejména §6 citovaného zákona, odpovědni za příspěvky návštěvníků těchto stránek.
 
Powered by PHP-Fusion 2003-2021 © www.chachari.cz (Privacy policy)
 
TOPlist