Fans shop
trička, šály, nálepky..  
Kalendář chachara
PoÚtStČtSoNe
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
YOUTUBE CHACHAŘI

 Baník zápas
Bohemians - Baník 0:2 "Válka za tři body"
Ondra · · Tisknout

Poslední výjezd roku 2019, který byl "úžasně" naplánován na pátek 17:30, byl pro většinu Chacharů asi už docela na morál. Hodně stálých výjezďáků kvůli pracovnímu vytížení nebo nedostatku dovolené vůbec nevyrazilo. I přesto se nečekalo, jak velký bude problém vyprodat nejmenší sektor v lize, o který se v předešlých dvou případech vedly vášnivé pře. Proč ten lístek dostal a ten zase ne. Trochu pozdě asi přišla informace o možnosti volného nákupu lístků do sektoru, díky jeho rozšíření. Druhou věcí je neúměrně dlouhá podzimní část, kdy po ligových kolbištích putujeme od půlky července do poloviny prosince. Proto se lehce může stát, že místo natěšenosti na zápasy zavládla spíše mírná nechuť a přesycenost fotbalem. Je vidět, jak nadstavbový model nepěkně zamával s našimi výjezdovými čísly. Ale pojďme už přímo k výjezdu.

 

Vlak z Ostravy vyjíždí půl hodinu po poledni. Cesta ubíhá docela rychle. Někteří pojali výjezd ve stylu "na Bohemku s Bohemkou", takže namísto klasických piv je dnes na pořadu sekt. Menší zdržení přichází až na vršovickém nádraží, kde jsme zbytečně drženi policií. Další problém nastává u vstupu, kdy je nutnost před vstupem celou prezentaci rozbalit a nechat nafotit, jak jinak, než policií. Jaký má focení význam, nám snad jednou odpoví v policejním týdeníku. Prý je to běžná praxe všude, my se s něčím podobným však setkali prvně. Celá situace docela ostře kontrastuje s kontrolou vlajek, které nikdo nechtěl ani rozbalit :-).


s


S menším zpožděním, ale přece vcházíme s plachtou na sektor. Dolní plot ozdobí trojice zástav. Jelikož proporce stadionu v Ďolíčku nejsou příliš příznivé, bereme na výjezd netradiční, úzké vlajky, které zde dokonale sedí. Objevují se tedy "SK Slezská Ostrava", "King Baník" a old schoolové plátno "Forza Baník", které je podle slov z jednoho Chacharů stejně "rezavé" a zašlé jako sláva stadionu Bohemians. Optickou prezentaci dále tvoří již výše zmíněná a zkoumaná choreografie. Na tmavě modré plachtě se objevují bílá písmenka tvořící nápis "Bez respektu" doplněná o znak FAČR. Vše jako parafráze na známý slogan UEFA - no respect. Jako drobný doplněk plachtu prosvítí asi patnáctka stroboskopů. V druhé se ještě objevuje v rukou transparent "Pavle, bojuj!", pro Chachara ze starší generace, který měl zdravotní komplikace. Přejeme brzké zotavení!!! 


Činili se celkem i domácí. Na úvod předvedli jednoduché, ale efektní choreo složené z několika stovek mávaček se siluetou klokana a nápisem "V Ďolíčku vládnou klokani". Této kombinaci pak patřičný šmrnc dodala slušná porce stroboskopů, ale mohlo jich být klidně ještě více :-). Navíc jsme jedině rádi, že prezentace se ukázala po následujících 90 minutách neaktuální a jako první tým tohoto ročníku si od Botiče odvážíme všechny tři body. Trochu zklamáním byla atmosféra ze strany vačnatců, kotel Bohemky působil docela strnule a většina chorálů byla odzpívána na půl plynu. Přinejmenším ze sektoru hostí to takto opravdu vypadalo. Už jsme zažili zelenobílé v daleko lepší formě. Ani my nemůžeme být se svým hlasovým vystoupením rozhodně spokojeni. Zpočátku znělo naše fandění docela dobře, ale ke konci poločasu, jak potvrdily i hlasy z protější tribuny, bylo velmi vlažné, až ospalé. Rozhodně se nezapojovala většina, což v tomto počtu lze hned poznat. Druhá půle byla naštěstí trochu jiná káva a povedlo se náš support pozvednout na kvalitní úroveň. Nejvíce z něj pak čněl moment, který odstartoval sektor Chacharů na hlavní tribuně. Po rozpačitých pohledech se opravdu část sektoru zbavila všech bund, mikin a trik... Do půl pasu svlečení fanatici Slezské pak podporovali svůj tým. Podobnou euforii jsem osobně zažil na výjezdu naposledy v létě v Opavě, takže to už je opravdu nějaký ten pátek. Ač některé výjezdy v tomto směru nebyly špatné, tak tomu chyběla ta potřebná jiskra, která se dostavila v Ďolíčku. Až Vás zase jednou nebude bavit herní projev hráčů, vzpomeňte si, že tu nejlepší zábavu si umíme stejně udělat sami a je jen na nás, jak k tomu pokaždé přistoupíme. 


x


Vítěznou děkovačku si užije všech 249 Chacharů v sektoru hostí. Zde s námi byli i tři "kibice" GKS Katowice a dalších asi šedesát fans Baníku zasedlo klasicky v rohu hlavní tribuny. Sečteno podrženo, sektor hostí jsme nevyprodali, nějakých 310 fans Baníku však zas není nijakým propadákem, to rozhodně ne. Vše zlé je však k něčemu dobré. Příště se budeme snažit o celé situaci informovat daleko více dopředu a ostatní pro změnu ví, že se zvětšila kapacita sektoru, tudíž lístky jdou i do volného prodeje. 


Po zápase, při čekání na vlak, šmejdíme všude možně po Praze, nic zajímavého se ale neděje. Zpáteční vlak vyjíždí nečekaně včas a nás čeká poslední návrat z výjezdu v tomto roce. Že to byl důvod zapít je jasné, takže většina pije, jiní už pomalu odpadají a poslední skupina chce s trojkou v krvi opět měnit celou naši scénu k lepšímu. Tak snad vám ten zápal vydrží i bez promilí v krvi :-). Tolik asi vše z posledního výjezdu sezóny, který ač z počátku vypadal otravně, se nakonec docela vyvedl.

Příští zápas
za


FC Fastav Zlín
FC Fastav Zlín
vs. FC Baník Ostrava
FC Baník Ostrava

23.01.2021, 16:00 (So)
BANÍK BANÍKU
Tabulka
1. SK Slavia Praha 14 39:5 38
2. FK Jablonec 15 31:15 32
3. AC Sparta Praha 15 32:18 32
4. 1. FC Slovácko 15 27:16 27
5. FC Baník Ostrava 14 19:12 22
6. FC Slovan Liberec 14 21:16 22
7. SK Sigma Olomouc 15 21:18 22
8. FK Pardubice 15 15:17 22
9. FC Viktoria Plzeň 15 28:21 21
10. Č. Budějovice 15 21:23 21
11. MFK Karviná 15 14:20 20
12. FC FASTAV Zlín 14 15:17 17
13. FK Teplice 15 16:33 16
14. Bohemians Praha 14 17:19 15
15. FK Ml. Boleslav 15 17:29 10
16. Zbrojovka Brno 15 13:28 10
17. 1. FK Příbram 15 11:30 10
18. Slezský FC Opava 14 10:30 7
                  


Follow chachari_cz on Twitter

 

Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Nechte si poslat nové.
Právě online
Hostů: 2

Uživatelé
° Nejnovější: mattbrown
° Nových tento měsíc: 0
° Nových minulý měsíc: 2
° Celkem: 1,795
Vyhledávání
v článcích
v novinkách
ve fóru
v odkazech
v členech
 
Majitel webového serveru upozorňuje, že za veškerý psaný a jiný obsah nezodpovídá on, nýbrž přímý autor. Od jakéhokoliv názoru se distancuje, a rozhodně se s ním neztotožňuje, pouze zprostředkovává prostor pro vyjádření názoru fanoušků Baníku Ostrava na internetu. Stránka na které se právě nacházíte obsahuje materiál, který někteří lidé mohou považovat za kontroverzní. Provozovatelé těchto stránek nejsou dle právní úpravy zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti a o změně některých zákonů (zákon o některých službách informační společnosti) a zejména §6 citovaného zákona, odpovědni za příspěvky návštěvníků těchto stránek.
 
Powered by PHP-Fusion 2003-2021 © www.chachari.cz (Privacy policy)
 
TOPlist