Fans shop
trička, šály, nálepky..  
Kalendář chachara
PoÚtStČtSoNe
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
YOUTUBE CHACHAŘI

 Baník zápas
Baník - Slovácko 3:0 "Atmosféra dle disciplinárky"
L · · Tisknout

 

Po hodně diskutovaném a mediálně zveličeném zápase na Spartě následoval ve Vítkovicích další zápas, tentokrát se šohaji z Uherského Hradiště, které se letos veze na vítězné vlně a hraje poměrně solidní fotbal. Slovácko nepatří mezi oblíbené týmy našeho klubu, protože v poslední době Baník na ně nemohl najít recept a často tahal za kratší konec provazu. Baník navíc po prohraném a hodně špatně odehraném zápase na Spartě nebyl v dobrém rozpoložení a dal se teda čekat další průser. K nadšení všech Chacharů se nekonal a naší hráči předvedli daleko lepší výkon a zaslouženě vyhráli 3:0 a pokračujeme tedy ve střídání výsledků. Holt jsme jak aprílové počasí.

 

Ovšem pro aktivní fanoušky Baníku byl výsledek tohoto zápasu dá se říci druhořadý, jelikož všechny výrazně rozladilo čtvrteční zasedání disciplinární komise, která přinesla hodně přísný verdikt. Velkou pokutu pro klub a pro nás zákaz výjezdu do Peltova Jablonce. Demence disciplinární komise nezná hranic. Asi zapomněli, jak dopadla podobná maškaráda v Plzni, kdy nakonec pár hodin před zápasem ustoupili a pustili nás do sektoru. Tehdy se nás na výjezdu ukázalo poměrné hezké numero, takže letos to musí být minimálně stejné, ne-li vyšší číslo! Už před zápasem muselo být většině fanoušků jasné, že není všechno tak jak obvykle. Na svém místě chyběly tradiční vlajky, spíkr jasně upozornil prakticky celý oblouk za bránou, že nesouhlasíme s výroky a tresty disciplinární komise a že kromě hymny a pozdravu pro LFA, prvních téměř dvacet minut nefandíme, sedíme na svých místech a sledujeme tento velezáživný match plný krásných akcí a rychlých akcí.

 

slovacko_1

 

První se splnilo do puntíku, z ochozů se ozval občasný potlesk jako při divadelním představení, ale jinak to byla nuda, jak pro hráče, tak pro samotné fanoušky, kteří v komentářích dali jasně najevo, co na fotbalovém stadionu chtějí. Sám brankář Laštůvka se vyjádřil, jak špatně se bez atmosféry hrálo. Druhý bod se nenaplnil, jelikož jsme dostali fotbal plný nepřesností a nasazení asi jako při závodě švábů. Hrůza, strašně dlouhých dvacet minut. Tímto chceme poděkovat všem fanouškům na stadionu, za to, že svým mlčením podpořili tento náš tichý protest, který klapl na podtrženou jedničku. Po celou dobu protestu byl na plotě vyvěšen nápis „ATMOSFÉRA DLE DK LFA“. Po minutách ticha a utrpení se rozjel doping na velmi vysoké úrovni, kdy kotli velmi dobře sekundoval i zbytek stadiónu. Zvýšilo se také tempo zápasu, hráčům atmosféra jednoznačně vlila elán do žil. Nápis na plotě vystřídal nápis „ATMOSFÉRA PODLE FANS!” a všechno se vrátilo do normálu.

 

Ve druhém poločase už jel klasický doping Chacharů, který si dále držel vysokou laťku, lidé si fandění užívali a byl to určitě celkově dost nadprůměr letošní sezony ve Vítkovicích. Během druhé půle přišla na řadu prezentace našich šikovných malířů. Nad hlavy šla plachta odkazující na srpen roku 1968. Na plachtě byl vyobrazen horník a nápis „OKUPANTŮM ANI TUNU” jakožto citace části věty, kterou sovětům pronesl Alfons Petráš. Na okupaci naší země se nikdy nesmí zapomenout! Ke konci zápasu ještě v kotli zaplálo několik rací jako ukázka toho, že pyro v dobrých rukou není nástrojem k útoku, nýbrž k zatraktivnění zápasu, ostatně atmosféra v těchto chvílích gradovala a pyrotechnika byla tou pomyslnou třešničkou na dortu. Během pyrotechnické parády byl ještě na plotě vytažen transparent shrnující dění na Letné, které opět vyznívá v neprospěch fanoušků, ale osoby zodpovědné za celé dění a nepřiměřený zásah se smějí dál. Konkrétně na plotě bylo: „PROVOKUJÍCÍ OCHRANKA = ZÁKAZ VÝJEZDU? BEZPEČNĚ ODPÁLENÁ PYROTECHNIKA = ŠÍLENÁ POKUTA?“.

 

slovacko_2

 

V závěru zápasu ještě proběhla menší pozvánka na zápas s Budějovicemi, kdy je vyhlášen trošku netradiční dress code, ovšem velmi praktický, jelikož každý fanoušek by ve skříni minimálně jeden dres svého milovaného klubu měl mít. Takže na Budějovice všichni v dresech! Ještě určitě musí být zmíněno dění také v sektoru hostí, jelikož fanoušci Slovácka si za svůj projev jednoznačně zaslouží pár vět ke svému výkonu. Počtem rozhodně neurazili ani neoslnili, ale určitě potěšili dvacetiminutovým tichem, ve kterém s námi drželi basu a ukázali, že jim není lhostejný postoj disciplinárky, která si hraje na pupek světa, přitom ji vede banda vandráků. Dále se ve svém sektoru bavili velmi dobře, nechyběl ani jejich pověstný vláček, kterým pobavili i mnohé Chachary na tribunách. I přes nepříznivý výsledek velmi dobrý výkon v sektoru hostí!

 

Co napsat závěrem? Rozhodnutí disciplinárky je jednoznačně krokem vedle. Členové disciplinárky by si měli občas zajít na fotbal do sektoru hostí, aby viděli namistrovanou a arogantní ochranku, která si může beztrestně stříkat slzák na lidi, kteří se ničím neprovinili. Následně pak dostat ještě jeden balzám na duši v podobě nepřiměřeného zásahu policie, někteří jedinci z řad PČR by se mohli ucházet o roli v pokračování filmu „Blbý a blbější“. Samozřejmě po tom všem jsou viníci jasní a to aktivní fanoušci, kteří podporují svůj klub. Je třeba si uvědomit, kdo může za to, že byly zraněné ženy a děti.

 

slovacko_3

 

Další výjezd je do Jablonce, kde se musíme ukázat v co největším počtu. Disciplinárka nám sama udělala promo a reklamu na výjezd. Jedná se o fanouškovskou čest, která nikdy nesmí padnout na pomyslné dno! Nikdy nemůžeme skákat, jak nějací kravaťáci na disciplinárce pískají a musíme ukázat jednotu více než kdy jindy! Nenechme se odradit od výjezdu za naším milovaným klubem! Jedeme všichni, bez symbolů, bez pořvávání z vlaku a bez velkého upozorňování na sebe sama! Upozorníme na sebe až na stadionu nebo před stadionem mocným dopingem. My jsme Chachaři a musíme jít příkladem ostatním táborům, že takhle s námi jednat jednoduše nebudou. Jednou přistoupíme na jejich hru a už se to s námi poveze a dají nám zákazy všude! Tudy cesta nepovede a buďme toho důkazem všichni.

 

sepsal: Matus

 

Příští zápas
za


FC Baník Ostrava
FC Baník Ostrava
vs. AC Sparta Praha
AC Sparta Praha

17.01.2021, 18:30 (Ne)
BANÍK BANÍKU
Tabulka
1. SK Slavia Praha 13 36:4 35
2. FK Jablonec 15 31:15 32
3. AC Sparta Praha 13 29:18 28
4. SK Sigma Olomouc 14 20:15 22
5. FK Pardubice 14 15:15 22
6. 1. FC Slovácko 13 23:15 21
7. FC Baník Ostrava 12 18:10 21
8. FC Slovan Liberec 13 20:15 21
9. FC Viktoria Plzeň 14 28:21 20
10. MFK Karviná 14 14:18 20
11. FC FASTAV Zlín 13 15:17 16
12. FK Teplice 15 16:33 16
13. Č. Budějovice 13 17:22 15
14. Bohemians Praha 13 16:18 14
15. FK Ml. Boleslav 14 16:28 9
16. Zbrojovka Brno 14 12:27 9
17. 1. FK Příbram 13 10:28 9
18. Slezský FC Opava 12 10:27 6
                  


Follow chachari_cz on Twitter

 

Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Nechte si poslat nové.
Právě online
Hostů: 2

Uživatelé
° Nejnovější: mattbrown
° Nových tento měsíc: 0
° Nových minulý měsíc: 2
° Celkem: 1,795
Vyhledávání
v článcích
v novinkách
ve fóru
v odkazech
v členech
 
Majitel webového serveru upozorňuje, že za veškerý psaný a jiný obsah nezodpovídá on, nýbrž přímý autor. Od jakéhokoliv názoru se distancuje, a rozhodně se s ním neztotožňuje, pouze zprostředkovává prostor pro vyjádření názoru fanoušků Baníku Ostrava na internetu. Stránka na které se právě nacházíte obsahuje materiál, který někteří lidé mohou považovat za kontroverzní. Provozovatelé těchto stránek nejsou dle právní úpravy zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti a o změně některých zákonů (zákon o některých službách informační společnosti) a zejména §6 citovaného zákona, odpovědni za příspěvky návštěvníků těchto stránek.
 
Powered by PHP-Fusion 2003-2021 © www.chachari.cz (Privacy policy)
 
TOPlist