Fans shop
trička, šály, nálepky..  
Kalendář chachara
PoÚtStČtSoNe
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
YOUTUBE CHACHAŘI

 Baník zápas
Baník - Opava 2:0 "Derby je naše!"
L · · Tisknout

 

Dlouho očekávané derby dvou rivalů ze Slezska přineslo na tribunách skvělou podívanou a rozhodně připravilo zážitky prakticky všem přítomným a doufejme, také dalo důvod k návštěvě i dalších zápasů Baníku. Zápas byl vyprodaný, avšak pár volných míst se našlo, snad ostrouhali hamouni z řad překupníků, kteří nabízeli lístky za místy hodně přestřelené sumy.

 

opava_1

 

Samotný předprodej probíhal poměrně dlouho a lístky byly uvolňovány postupně, takže si je mohl pořídit praktický každý, kdo měl zájem se na tomto zápase osobně podílet. Prodej lístků byl jasnou zprávou pro Ultras, aby se opět do choreografie zapojily také ochozy v podobě kartoniády. Na zápas byla také vyhlášena akce "Všichni v bílém". 

 

opava_2

 

Kartoniáda byla naplánována po úvodní hymně, naštěstí si velká část Chacharů vzala k srdci výzvu Ultras, aby byli všichni včas na svém místě.  Kartoniáda se povedla. Z několika tisíců kartónů byl vytvořen nápis podle vlajky CHzB - „CHULIGANI“ a před ochozy nápis s jasným vzkazem „NAŠE MĚSTO – NAŠE PRAVIDLA“.

 

Zápas se od úvodních minut nesl v duchu bojovnosti, fotbalová kvalita nebyla na nějaké vysoké úrovni, ale derby bývají prostě a jednoduše o bojovnosti. A naši hráči bojovali za Baník a to je nejdůležitější. Od začátku zápasu jel doping ve velmi solidním tempu, zejména rozrostlý kotel fandil velmi dobře, zbytek stadionu měl úvod trochu ospalejší, ale postupem času se zapojili také lidé na ochozech, na které pražilo vcelku ostré sluníčko, což byl velmi nepříjemný sok.

 

opava_3

 

Druhé choreo, tentokrát bylo v sektoru, kde hnízdí kotel a tématika byla cílena na regionálního rivala. Vzkaz Opavě kdo je tady králem a kdo je pouhý lokaj. Na jedné plachtě byl vyobrazen přísně vyhlížející král (BazalBub) se znakem našeho milovaného klubu a na plachtě druhé komický šašek se znakem rivala z Opavy. K tomu všemu nápis „KAŽDÝ KRÁL MÁ SVÉHO ŠAŠKA“. Celá tato prezentace byla doplněna ještě modrými vlaječkami.

 

opava_4

 

Další choreografie byla věnována našemu svatostánku, který se momentálně nachází v přestavbě a snad se tam postaví kvalitní tréninkové středisko, které Baníku vychová nové naděje a budoucí legendy. V kotli byla vytažena plachta „STADION BAZALY – 60 LET“, vše doplněné o modré a stříbrné fólie. Vytažen byl ještě transparent s rýpnutím do radikálnější části opavských „ „JEBAT BANÍK“ CHCETE, NA POLI SE NESLEZETE! “. Holt někomu asi stačí bít v Ostravě skupinky Baníkovců, místo aby poměřil síly se stejně zaměřenou bandou. Další nápis - pozdrav - byl věnován třem havířovským Chacharům na nucené dovolené.

 

opava_5

 

Poslední optickou prezentací je pyrotechnika, která byla odpálena vzorně a ani jeden kus nepřistál na tartanu před sektorem. Bylo odpáleno velké množství rací, žlutých ohňů a nějaký ten dým. Spáleny pak byly před několika lety ukořistěné opavské flagy – „Santa Fe“, „Šlonzáci“ a „Double trouble“.

 

opava_6

 

Doping ve druhém poločase nesl solidní parametry, poslední desetiminutovka nesla nejpřísnější měřítka naší scény, kvalita možná i přesáhla hranice našeho státu. Velká část ochozů fandila i ve stoje, což se děje zřídkakdy. Euforie byla veliká. Výhra nad rivalem se počítá vždycky, navíc jistojistě Baníku zajistila skupinu o titul, což je po minulé vytrpěné sezoně velký úspěch. Branky vstřelili Diop a Hrubý, derby tak vyhráváme 2:0 a kotel i zbytek stadiónu si užívá s hráči krásnou děkovačku.

 

opava_7

 

Hosté z Opavy zaplnili bezezbytku svůj sektor pro hosty. Díky konfliktu z jejich posledního domácího zápasu jim byl nakonec vedením SFC ve spolupráci s PČR zredukován počet vstupenek a ten se vrátil na původní cifru – 858 ks. Myslet si tomto počinu může každý své... Aspoň, že nebyla použita síť a podle vpuštěných věcí snad neměli hosté problém s pronesením prezentací. Už po cestě na stadion si Opaváci mohli přečíst pár vzkazů, které jim připravili jejich hostitelé. Na stadionu pak hosté komplet ve žlutém zaplnili sektor a velmi dobře fandili, měli sebou připravené i nějaké ty choreografie. Vytáhli znak Slezska a nápis „METROPOLE SLEZSKA“ doplněné o černé balónky. Odpálili i několik světlic a poté předvedli modrožlutou kartoniádu. Té asistoval velký nápis (nová vlajka) „ANTI BANÍKOVCI“. Kontrovali také transparentem o nadávání a udávání. Jejich doping byl zejména v prvním poločase velmi dobrý, pak trochu opadl, ale i díky nim derby mělo pravou třaskavou atmosféru.

 

opava_8

 

Vyhrocený byl přesun opavských jak na, tak ze stadionu na nádraží, ale nespočet policistů stejně jako na podzim v Opavě vše zvládlo a můžou se tak poplácat po ramenou. Přesto ale policie neuhlídala některé automobilové posádky a nestřežení Opaváci nějakou skupinku FCB údajně prohnali a zbili před zápasem. Někteří opavští zase inkasovali po zápase.

 

Derby můžeme hodnotit jednoznačně pozitivně, výsledek, atmosféra i choreografie - všechno klaplo velmi slušně, lidé se bavili a děti, kterých se po tribunách prohánělo několik stovek, mají příjemný zážitek z tohoto vysoce rizikového zápasu, jak toto derby pojmenovali pisálci od novin. Bohužel pro ně se nestalo vůbec nic, tak ani největší senzacechtiví žurnálové z tohoto těsta nic neupečou.

 

opava_9

 

Již ve středu nás čeká semifinále poháru a je naši povinností, dotlačit hráče do vytouženého finále, takže všichni na stadión a fandit stejně dobře jako na derby! Baník – Bohemians už tuto středu 24.4. od 17:00!

 

sepsal: Matus


PS: Před zápasem proběhla ohlášená sbírka na choreografie, vybrala se velice pěkná suma a to:

141 426 Kč, v tom 76,3 polských zlotých a 35,8 euro, 12 000 vietnamských dongů (= 12 Kč), 10 srbských dinárů, 2 československé koruny, 15 chorvatských kun, 20 thajských bahtů, 10 dánských korun, různé drobné - čtvrťáky, americké dolary, maďarské forinty, australské dolary, saúdské rialy a dále se v kasičkách objevila nabitá skleněnka, bonbón Halls, různé mince do kávomatů, poukaz na německou kávičku a nespočet jiných „blbostí“ :-). Za každý příspěvek velice děkujeme!!!

 

 

Příští zápas
za


FC Baník Ostrava
FC Baník Ostrava
vs. AC Sparta Praha
AC Sparta Praha

17.01.2021, 18:30 (Ne)
BANÍK BANÍKU
Tabulka
1. SK Slavia Praha 13 36:4 35
2. FK Jablonec 15 31:15 32
3. AC Sparta Praha 13 29:18 28
4. SK Sigma Olomouc 14 20:15 22
5. FK Pardubice 14 15:15 22
6. 1. FC Slovácko 13 23:15 21
7. FC Baník Ostrava 12 18:10 21
8. FC Slovan Liberec 13 20:15 21
9. FC Viktoria Plzeň 14 28:21 20
10. MFK Karviná 14 14:18 20
11. FC FASTAV Zlín 13 15:17 16
12. FK Teplice 15 16:33 16
13. Č. Budějovice 13 17:22 15
14. Bohemians Praha 13 16:18 14
15. FK Ml. Boleslav 14 16:28 9
16. Zbrojovka Brno 14 12:27 9
17. 1. FK Příbram 13 10:28 9
18. Slezský FC Opava 12 10:27 6
                  


Follow chachari_cz on Twitter

 

Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Nechte si poslat nové.
Právě online
Hostů: 2

Uživatelé
° Nejnovější: mattbrown
° Nových tento měsíc: 0
° Nových minulý měsíc: 2
° Celkem: 1,795
Vyhledávání
v článcích
v novinkách
ve fóru
v odkazech
v členech
 
Majitel webového serveru upozorňuje, že za veškerý psaný a jiný obsah nezodpovídá on, nýbrž přímý autor. Od jakéhokoliv názoru se distancuje, a rozhodně se s ním neztotožňuje, pouze zprostředkovává prostor pro vyjádření názoru fanoušků Baníku Ostrava na internetu. Stránka na které se právě nacházíte obsahuje materiál, který někteří lidé mohou považovat za kontroverzní. Provozovatelé těchto stránek nejsou dle právní úpravy zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti a o změně některých zákonů (zákon o některých službách informační společnosti) a zejména §6 citovaného zákona, odpovědni za příspěvky návštěvníků těchto stránek.
 
Powered by PHP-Fusion 2003-2021 © www.chachari.cz (Privacy policy)
 
TOPlist