Fans shop
trička, šály, nálepky..  
Kalendář chachara
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
YOUTUBE CHACHAŘI

 OS BB
Rozhovor s Dušanem Vrtěm
chachari · · Tisknout

K současné situaci v klubu i k některým ožehavým tématům se vyjádřil další honorární člen OS Baník Baníku a bývalý skvělý záložník Baníku Dušan Vrťo.

 

Dušane, ty jsi prožil ve fotbale kromě hráčské kariéry i kariéru trenéra. Za dobu svého působení v Baníku jsi byl taky celkem nečekaně – stejně jako trenér Svědík - z funkce trenéra odvolán. Jak takovou situaci/křivdu člověk vnímá?

 

U mě byla situace ohledne odvoláni trošičku jiná než u Martina a Radka. Já jsem byl odvolán na základě toho, že jsem nestavěl jednoho hráče, kterého chtělo vedení, aby hrával. Nejhorší na celém mém odvolání bylo to, že mi to nikdo nebyl schopen říct do očí. Ale to je již pryč a momentální situaci ohledne odvoláni trenérů a mužstva jsem samozřejmě sledoval a to nejen z důvodu, že se jednalo o mé kamarády, ale i to, že to je Baník. Musím přiznat, že mám dost informaci jak z médií, tak od kolegů trenérů a taky od samotných odvolaných trenérů. Bylo to pro mě velice překvapující rozhodnutí vedení a argumenty, kterými zdůvodnilo odvolání byly pro mě překvapivé.

 

Byla podle tebe situace opravdu taková špatná, aby to vedení FCB řešilo tak, jak to udělalo?

 

Když si vezmu situaci a boj o holé přežití v lize v loňském roce a viděl jsem to obrovské odhodlání mladých hráčů zachránit ligu pro Baník, tak je to určitě překvapující rozhodnuti. Vidím pořád ten fantastický zápas, který Banik odehrál v Olomouci a gólem Azeveda tam vyhrál. Pro mladé hráče to byl psychicky velice náročný zápas a nakonec ho vybojovali pro Baník. Kdyby se toto utkání nezvládlo, tak by Baník v lize letos asi nebyl. V tom zápase hráči ukázali charakter a takový zápas se jen tak nevidí. Tento zápas by si měl Baník archivovat a pouštět, jak se hraje za klub. To byla práce trenérů Svědíka a Korytáře. Hráči táhli za jeden provaz, vytvořili výbornou partu a tuto sezónu uhráli výborné umístění, i když jim byla vyčítána mala efektivita v ofenzívě.

 

Ty už jsi sice nějakou dobu pracovně ve slovenské Senici, ale situaci v Baníku jistě stále sleduješ. Co říkáš na aktuální stav? Kromě propuštění trenéra mám na mysli třeba prodej opor i celkovou atmosféru v Baníku.

 

Určitě mě znepokojuje sílicí averze fanoušků vůči vedení klubu. Hráči, kteří byli prodáni, se dostali tam, kde jsou i díky odvolaným trenérům a klub z toho profitoval. Mám pocit, že výprodej neskončil a že někdo ještě v zimním přestupním termínu změní dres. Neznám podrobně situaci v klubu, ale zase chápu i vedení Baníku, že klub se musí i samofinancovat a někdo se asi prodat musel. Ale to jsou jen spekulace, do kterých bych se nerad pouštěl. Ale prodat svůj klenot Baránka před ME U21 je pro mě překvapivé, snad vedeni ví, co dělá.

 

Jak se v takové situaci hraje manšaftu, který cítí tlak vedení na výsledky a cítí nespokojenost fanoušků se situací v klubu?

 

Jak jsem říkal, znepokojuje mě averze fanoušků vůči vedení klubu, protože  fanoušci Baníku jsou srdcaři a nejlepší v ČR. Většina z nich stojí za hráči v dobrém i zlém, ale znám i takové, kteří již na Baník zanevřeli a to chodili na Bazaly desítky let... Nemyslím si, že by vedení bylo nespokojeno s umístněním. Kdyby jim před sezonou někdo řekl, že budou po podzimu na 5. místě, tak by byli určitě spokojeni. Byli nespokojeni s ofenzivou mužstva a s málo vstřelenými góly. Já si kladu otázku, zda vedení vytvořilo trenérům takové podmínky při skladbě mužstva, aby ty góly měl kdo dávat. Chyběl klasický střelec a nový trenér se musí modlit, aby byl Milan Baroš k dispozici v dobré formě.

 

Vedení Baníku uvedlo jako jeden z důvodů konce trenéra Svědíka jazykovou bariéru. Ty jsi to za svého působení v Dundee dotáhl až na kapitána. Měli jste v kabině hráče, kteří neuměli anglicky? Anebo se trenér kvůli tobě naučil česky?

 

Jasně, že se trenér Dundee neučil česky. Když jsem přišel do Dundee, tak ve svém zájmu jsem se snažil rychle učit základní slovíčka a konverzovat v angličtině. Byl to ze začátku problém, protože ve škole jsme se učili všichni jen rusky. Ale pracoval jsem na sobě, učil se, abych rozuměl pokynům trenéra a hráčů. Z vlastní zkušenosti ze Senice vím, že pokud je v mužstvu více než jeden cizinec, tak se těžko nutí učit náš jazyk.

 

V Senici jsi na pozici sportovního ředitele. Dovedl bys Baníku z titulu tohoto postu poradit v oblasti, která je nyní tvou hlavní pracovní náplní?

 

Já se plně věnuji práci v Senici a situaci v Baníku sleduji z povzdálí.  Radit nikomu ani nemůžu, protože neznám podrobně situaci v klubu a jejich filozofii, cíle...

 

Co bys vzkázal Baníku – ať už jeho vedení, hráčům, fanouškům – do roku 2015?

 

Fanouškům ať stojí při hráčích a klubu v dobrém i zlém, protože Baník je značka s obrovskou tradicí a věřím, že se jednou opět bude hrát o titul jak za doby trenéra Franty Komňackého. To bylo něco, plné Bazaly, nestačila kapacita, to je jistě sen každého fanouška… Vedení, aby rozhodnutí, která udělá, byla co nejlepší a neodrazovala   fanoušky… Fanouškům ještě i pevné nervy, ať najdou společnou řeč s vedením, a zažít povzbuzování před zaplněnými Bazaly, i když  jen do léta.

Příští zápas
za


FC Baník Ostrava
FC Baník Ostrava
vs. FC Viktoria Plzeň
FC Viktoria Plzeň

03.06.2020, 18:00 (St)
BANÍK BANÍKU
Tabulka
1. SK Slavia Praha 26 54:8 64
2. FC Viktoria Plzeň 26 54:22 56
3. FK Jablonec 26 43:36 43
4. FC Slovan Liberec 26 46:34 42
5. FC Baník Ostrava 26 37:28 40
6. AC Sparta Praha 26 47:35 38
7. 1. FC Slovácko 26 31:30 38
8. FK Ml. Boleslav 26 43:45 37
9. Č. Budějovice 26 41:42 36
10. SK Sigma Olomouc 26 32:31 33
11. Bohemians Praha 26 32:39 33
12. FK Teplice 26 23:41 28
13. MFK Karviná 26 21:34 24
14. FC FASTAV Zlín 26 23:42 23
15. Slezský FC Opava 26 13:43 19
16. 1.FK Příbram 26 17:47 18
                  


Follow chachari_cz on Twitter

 

Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Nechte si poslat nové.
Právě online
Hostů: 2

Uživatelé
° Nejnovější: Petr35
° Nových tento měsíc: 0
° Nových minulý měsíc: 2
° Celkem: 1,787
Vyhledávání
v článcích
v novinkách
ve fóru
v odkazech
v členech
 
Majitel webového serveru upozorňuje, že za veškerý psaný a jiný obsah nezodpovídá on, nýbrž přímý autor. Od jakéhokoliv názoru se distancuje, a rozhodně se s ním neztotožňuje, pouze zprostředkovává prostor pro vyjádření názoru fanoušků Baníku Ostrava na internetu. Stránka na které se právě nacházíte obsahuje materiál, který někteří lidé mohou považovat za kontroverzní. Provozovatelé těchto stránek nejsou dle právní úpravy zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti a o změně některých zákonů (zákon o některých službách informační společnosti) a zejména §6 citovaného zákona, odpovědni za příspěvky návštěvníků těchto stránek.
 
Powered by PHP-Fusion 2003-2020 © www.chachari.cz (Privacy policy)
 
TOPlist