Fans shop
trička, šály, nálepky..  
Kalendář chachara
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
YOUTUBE CHACHAŘI

 Baník info
Beseda vedení FC Baník Ostrava s fanoušky
chachari · · Tisknout

V sále restaurace Sokolka proběhla ve čtvrtek družná debata fans s vedením Baníku, kterou pořádalo Občanské sdružení Baník Baníku. Pánové Adámek se Šafarčíkem setrvali za pomoci moderátora Kybyho s fans dvě hodiny. Ve článku jsou zachyceny zkratkovitě hlavní diskutované oblasti.

 

Hysterie kolem trávníku

Baník lituje zbytečné mediální masáže zejména v deníku Sport. Ano, utkání trávníku neprospěje, ale škody určitě nebudou tak fatální, jako se všude píše – nejenom v tom rozhovoru paní Duží ve Sportu. Místo toho, aby si lidé uvědomili, že před půl rokem se nám o hraní na Bazalech ani nesnilo, hledají se zase chyby tam, kde nejsou. Chceme odpovědně říci, že už dnes máme trávník lepší, než na mnohých ligových stadionech

 

Nová sezóna

Spokojenost s herním projevem v Jablonci, bohužel se hraje na body a ne na krásu. Obavy o sportovní výsledek sezóny ale nejsou, určitě se neobáváme opakování loňska. Sezóna ale bude určitě těžší z hlediska záchrany klubu, protože po záchraně ligy mnozí dřívější „podporovatelé“ ochabli a myslí si, že je vše za vodou. Zdaleka není. Dluhy stále jsou a nejsou malé. Chceme se vyhnout podobnému osudu jako Bohemka, která spadla do třetí ligy, ztratila profi licenci, vytvořily se tři Bohemky a hádají se dodnes. Boj o záchranu klubu bude ještě těžší než boj o záchranu ligy.

Zasedání zastupitelstva

Proběhne koncem října a jedním z bodů bude možná spoluúčast města na rekonstrukci Bazalů. Klub určitě nemá na rekonstrukci Bazalů v řádech stovek milionů korun, základní podmínkou takové rekonstrukce je, aby byl stadion ve vlastnictví města – tak je tomu ostatně u všech ligových klubů s výjimkouACSaSKS. Klub vyzývá k zaplnění Bazalů při ligových utkáních – takový argument je ten nejpádnější pro těžká jednání.

 

Projekty stadiony 2004, 2008, 2012, ...

FAČR pomalu došlo, jak nesmyslné v dnešní ekonomické situaci tyto projekty jsou. Proto jsou již postupně usměrňovány jiným směrem než kam měly směřovat. Rozpočty měst jako majitelů stadiónů jsou omezené a situace není opravdu lehká. Poukazuje na to i skutečnost, že se už FAČR vzdal megalomanské myšlenky o obrovském národním stadionu. Kluby nyní naopak vytvářejí tlak, aby FAČR finančně pomáhal s provozem stadionů.

 

Petera

Není a nebyla žádná dohoda, že Petera předá klub novým majitelům a beztrestně se z Ostravy vytratí. Poté, co se vyřešily opravdu nejkritičtější situace spojené se samotnou existencí klubu, nastává čas i na Peteru. Bude mít problémy. V minulých dnech obdržel dokument, na základě kterého poznal, že končí sranda. On současné majitele dobře zná.

 

Kubina

Nejprve jednal s Peterou, který za ním snad 3x v Tampě byl. Mluvilo se nejprve o prodeji 50% akcií, ale nakonec k dohodě nedošlo. Kubina měl později zájem koupit celý Baník, auditorská firma prováděla obrovský audit, ale nedostala ani 50% potřebných dokladů – další krach jednání. Pak převzali Baník noví majitelé a jednání s Kubinou byla obnovena. Jeho požadavku na 51% akcií ale nebylo vyhoveno a majetkový vstup Kubiny do Baníku není momentálně aktuální.

 

Odchovanci, skauting

Nové vedení zastává myšlenku stavět A tým na svých odchovancích i díky skautingu zejména v okolí. Poučením musí být to, že z loňského týmu U21 nebyl pro A tým vhodný prakticky nikdo a musí se začít od začátku. Co se týče skautingu dospělých, v momentální situaci je to komplikovaná záležitost – kvůli financím. Baník si momentálně zkrátka nemůže dovolit mluvit třeba s Lafatou.

 

Brankáři

Na poznámku o tom, že v poslední době (i před touto sezónou) přivádíme brankáře zvenku (nyní Bárta) a svým vlastním (Hlaváč, Andrejko) nedáme šanci, bylo odpovězeno, že vedení má zásadu trenérovi do výběru hráčů nemluvit. Trenér si přivedl Bučka, Baránek doporučil Bártu – vedení s tím nemá problémy a věří trenérům, kteří se takto rozhodli.

 

Oslavy devadesáti let Baníku

Zatím to klub ven moc nekomunikoval, ale oslavy se chystají. Stěžejní bude – ve spolupráci s OS BB - akce Zahraj si na svých Bazalech, která proběhne v ligové přestávce 13.10.2012. Termín se sice přesně nekryje se založením Baníku, ale ve snaze získat co nejlepší obsazení akce padla volba na toto datum.

 

Jankulovski

Rozhovory stále pokračují, momentálně upřednostňuje rodinu a jiné aktivity. Jednání s AC Milan je plně v jeho kompetenci – zda, kdy, v jaké sestavě AC, ... Baník má určitě snahu a touhu zapojit Jankulovskeho do práce v klubu.

 

Centrum mládeže

Záležitost určitě neusnula – jak by se mohlo zdát. Jednání se Světlíkem pokračují a jsou jedním z hlavních současných témat. Bohužel se ukázalo, že do uvažované lokality se centrum, o kterém má zejména Baník představu, nevejdou. Navíc je tady také zájem Vítkovic a Poruby, kteří by chtěli v této konkrétní oblasti také spolupracovat. Jedná se s krajem o poskytnutí větších pozemků, na kterých by následně vzniklo regionální centrum mládeže.

 

Vztahy s kluby v okolí

Jedním ze zděděných dluhů po předchozích majitelích jsou pošramocené vztahy s většinou klubů v okolí. Baník vyvíjí snahu o jejich postupné narovnání, další se to například s Hlučínem – důkazem je získání nadějného Piclíka. Složitější to je například s Karvinou, která má své vlastní ambice.

 

Fanshop

Byl zrušen zejména kvůli jeho prodělečnosti – všechny prodělečné aktivity musí být za současného stavu klubu odstraněny. Vedení souhlasí, že trička/mikiny za dva tisíce nemohou při současné ekonomické situaci regionu fanshop ve středu města uživit. Vedení chápe, že také další jeho nabídka nebyla tím, co by si fans představovali. Momentálně jsou ale jiné mnohem důležitější oblasti, které musí klub řešit přednostně.

 

Athletic Bilbao

Na nápadu sblížit oba kluby se dále pracuje formou korespondence. Atletico je podobně hrdým klubem jako Baník, regiony jsou také srovnatelné, sblížení by mohlo být zajímavou věcí.

 

Magera

Otevřeně řečeno – Baník na něj finance neměl a vše se zbytečně nafouklo. Na jaře byl Magera pro Baník dostupný, ale pak už jej chtěl Swindon prodat. O hostování nechtěl Swindon slyšet, na koupi Baník neměl a tak skončil Magera v MB. Vedení to dokáže pochopit.

 

Bourání Vítkovic

Nelze to chápat tak, že to bylo Baníku natruc – naopak. Vedení chápe, že takováto akce je rozhodnuta a naplánována nejméně rok předem. Pro vítkovický stadion i město je stěžejní akcí Zlatá tretra a pokud by se nezačalo bourat už teď, nestihl by se příští ročník Tretry v květnu 2013. Baník preferuje volbu atletiky ve Vítkovicích a fotbalu na Bazalech.

 

Občerstvení a hospoda na Bazalech

Vedení není spokojeno, nový provozovatel byl upozorněn a musí stav zlepšit. Uvidíme v sobotu, uvidíme do konce podzimu. Hospoda? Vše špatně – sparťanská šála, podobizna Nedvěda a další neakceptovatelné věci na stadionu Baníku. Majitel argumentuje vizí restaurace pro všechny – vedení nesouhlasí, bude znovu diskutováno.

 

Permanentky

Ke čtvrtečnímu ránu prodáno nad dva tisíce. Vedení by si samozřejmě přálo vyšší číslo, ale např. pan Šafarčík chápe, že jeho soud může být ovlivněn situací kolem mistrovské sezóny, kdy bylo za jeho působení permanentek o hodně více.

 

Platy

„Dostávají v současné době hráči všechny peníze, které mají ve smlouvě?“ „Ano, dostávají.“

 

Závěrem chceme všem zúčastněným - zejména pánům Šafarčíkovi a Adámkovi - poděkovat za účast v tomto parném počasí, že  dali  přednost diskuzi, aktivně se zapojili  a těšíme se na další akce, které budou následovat.

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

BANÍK BANÍKU
Tabulka
1. SK Slavia Praha 30 58:10 72
2. FC Viktoria Plzeň 30 60:22 66
3. AC Sparta Praha 30 55:35 50
4. FK Jablonec 30 46:41 49
5. FC Slovan Liberec 30 50:38 47
6. FC Baník Ostrava 30 42:34 45
7. Č. Budějovice 30 46:45 43
8. Bohemians Praha 30 38:41 42
9. 1. FC Slovácko 30 35:35 42
10. FK Ml. Boleslav 30 48:52 40
11. SK Sigma Olomouc 30 36:37 36
12. FK Teplice 30 29:49 31
13. FC FASTAV Zlín 30 25:47 27
14. MFK Karviná 30 23:39 26
15. Slezský FC Opava 30 16:47 23
16. 1.FK Příbram 30 19:54 21
                  


Follow chachari_cz on Twitter

 

Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Nechte si poslat nové.
Právě online
Hostů: 2

Uživatelé
° Nejnovější: Clrgo fsd
° Nových tento měsíc: 1
° Nových minulý měsíc: 0
° Celkem: 1,788
Vyhledávání
v článcích
v novinkách
ve fóru
v odkazech
v členech
 
Majitel webového serveru upozorňuje, že za veškerý psaný a jiný obsah nezodpovídá on, nýbrž přímý autor. Od jakéhokoliv názoru se distancuje, a rozhodně se s ním neztotožňuje, pouze zprostředkovává prostor pro vyjádření názoru fanoušků Baníku Ostrava na internetu. Stránka na které se právě nacházíte obsahuje materiál, který někteří lidé mohou považovat za kontroverzní. Provozovatelé těchto stránek nejsou dle právní úpravy zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti a o změně některých zákonů (zákon o některých službách informační společnosti) a zejména §6 citovaného zákona, odpovědni za příspěvky návštěvníků těchto stránek.
 
Powered by PHP-Fusion 2003-2020 © www.chachari.cz (Privacy policy)
 
TOPlist